Aktualności

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach mają zaszczyt zaprosić na UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
Szanowni Rodzice! Informacja na temat zapisów do klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach na nadchodzący rok szkolny. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły do 08.05.2026 r. (do godz. 15:00)

Oto numery telefonów zaufania:

195 13 – Miejski Telefon Zaufania „Stop Przemocy”195 25 – Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym116 111 – Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka112 – Numer...
Ostatni dzień w klasie trzeciej upłynął w wyjątkowo kolorowej atmosferze. Uczniowie wspólnie zamienili szkolną tablicę na korytarzu w prawdziwe dzieło sztuki, tworząc kredą barwne rysunki pełne wakacyjnych marzeń, uśmiechów i wspomnień.
17 czerwca 2026 roku podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbył się finał 30. Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej.
12 czerwca o godzinie 10:00 odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza pt. "Jak nie czytam, jak czytam". SP nr 23 w Kielcach już po raz piąty uczestniczyła w wydarzeniu zorganizowanym przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole.
W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu poświęconym zasadom bezpiecznego spędzania wakacji. Gościem wydarzenia był młodszy aspirant Mateusz Garncarski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
17 czerwca 2026 roku, w naszej szkole odbyła się akcja "Czytanie na trawie". Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
W kwietniu 2026 r. w ogólnopolskiej Olimpiadzie Językowej Wocabee 2026 wzięło udział 34 uczniów klas IV-VII reprezentując naszą szkołę.