Oddział przedszkolny

W roku szkolnym 2025/2026 funkcjonuje oddział przedszkolny "0" prowadzony jest przez p. Agnieszkę Zielińską.

 

Aktualności i wydarzenia oddziałów przedszkolnych

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok – pełen uśmiechów, zabawy, nauki i pięknych chwil. Razem przeżyliśmy mnóstwo wspaniałych przygód, zdobyliśmy nowe umiejętności i zawarliśmy cenne przyjaźnie. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek!
Przyjaźń to jedna z najpiękniejszych wartości, którą dzieci odkrywają już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim ulubionym kolegą lub koleżanką.
Jak przyjemne może być czytanie na świeżym powietrzu, przekonały się przedszkolaki uczestniczące w szkolnej akcji „Czytanie na trawie”.
W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu poświęconym zasadom bezpiecznego spędzania wakacji. Gościem wydarzenia był młodszy aspirant Mateusz Garncarski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Dzisiejsze zajęcia plastyczne upłynęły w prawdziwie letniej atmosferze. Dzieci stworzyły piękne, kolorowe motyle, na których umieściły swoje uśmiechnięte buzie.
Dzisiejsze zajęcia były okazją do praktycznego wykorzystania znajomości liter. Dzieci układały wyrazy z rozsypanki literowej, doskonaląc umiejętność czytania oraz rozwijając koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie.
Dzisiejszy dzień był dla dzieci z zerówki pełen radości i wyjątkowych wrażeń. Odwiedziły nas dwie śliczne i milutkie alpaki, które od razu skradły serca najmłodszych. Jedna z nich była prawdziwym smakoszem marchewek, natomiast druga najbardziej lubiła głaskanie i przytulanie się do dzieci.
Dzień Dziecka był początkiem cyklu zajęć poświęconych dzieciom z różnych stron świata. Rozmawialiśmy o ich prawach, potrzebach i obowiązkach, a także o tym, czym różnią się i co je łączy mimo odmiennych kultur, języków czy miejsc zamieszkania.
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału zerowego wybrały się na wycieczkę do ZOO Leśne Zacisze. To urokliwe miejsce, w którym można podziwiać różnorodne gatunki zwierząt w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska.