W ramach tygodnia bezpieczeństwa uczniowie trzech klas ubiegali się o kartę rowerową. Warunkiem uzyskania tego dokumentu uczniowie musieli przystąpić do sprawdzianu, który składał się z dwóch części.
Pierwsza to znajomość przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga to wykazać się umiejętnościami wykonywania manewrów: np. przejazd przez równoważnię, skrętu w lewo, wykonanie ósemki, przejazdu slalomem i zatrzymania się w wyznaczonym miejscu.
Do pierwszej części przystąpiło 15 uczniów. Do drugiej części zakwalifikowało się 9 osób, które również uzyskały pozytywny wynik sprawdzianu praktycznego. Nowi rowerzyści swoje uprawnienia otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. Wszystkim nowym kierowcom życzymy: ” SZEROKIEJ DROGI !”


