17 czerwca 2026 roku podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbył się finał 30. Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Podczas tej jubileuszowej edycji konkursu wśród 113 finalistów wyłonionych spośród ponad 500 uczniów szkół podstawowych z terenu diecezji kieleckiej był uczeń naszej szkoły, Franciszek Królik z klasy 7a.
Tematem tegorocznego konkursu była Ewangelia według św. Marka. Materiał konkursowy obejmował nie tylko tekst Ewangelii, ale również zagadnienia związane z geografią biblijną, mapę Palestyny za czasów Chrystusa oraz wskazane w regulaminie komentarze, przypisy i materiały pomocnicze pomagające lepiej zrozumieć realia biblijne.
To wszystko wymagało systematycznej i sumiennej pracy, by poznać przesłanie Ewangelii i jednocześnie pogłębić wiedzę religijną i biblijną.
Gratulujemy Franciszkowi z całego serca tego zapału, dotarcia do finału i życzymy w kolejnym roku szkolnym co najmniej „powtórki” :) .
opr. katecheta Renata Skuza


