Sukcesy klas IV - VII w Olimpiadzie Językowej Wocabee 2026 🏆🏅

W kwietniu 2026 r. w ogólnopolskiej Olimpiadzie Językowej Wocabee 2026 wzięło udział 34 uczniów klas IV-VII reprezentując naszą szkołę.
Organizatorem Konkursu jest spółka WocaBee – dostawca internetowej aplikacji edukacyjnej www.wocabee.app dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wykorzystywanej w 13 państwach Unii Europejskiej. Aplikacja służy do nauki i powtarzania słownictwa oraz doskonalenia znajomości języków obcych. Konkurs ma charakter rywalizacji opartej na wynikach klas uzyskanych w poszczególnych etapach. Każdy etap trwa 2 dni, podczas których uczniowie mogą zdobywać punkty dla swojej klasy. O miejscu klasy decyduje średnia liczba WocaPoints (punktów) na 1 ucznia przypisanego do danej klasy w aplikacji w danym etapie.
 
Klasa 4a uzyskała IV miejsce w etapie powiatowym.
 
Do etapu wojewódzkiego przystąpiły trzy klasy uzyskując w nim wysokie wyniki:
  • II miejsce - klasa 5a
  • IV miejsce - klasa 7a
  • XI miejsce - klasa 6a
     
Z etapu wojewódzkiego do finału ogólnopolskiego awansuje TOP 10 Klas w każdym województwie.
Samo zakwalifikowanie się do finału i znalezienie się wśród 166 najlepszych klas z całej Polski jest dużym sukcesem oraz dowodem systematycznej pracy, zaangażowania i wysokiego poziomu umiejętności językowych. 
 
  • Klasa 5a zajęła w finale 64. miejsce, rywalizując z najlepszymi klasami w kraju. Osiągnęła naprawdę znakomity wynik plasując się wśród 10 najlepszych zespołów piątoklasistów w Polsce.
  • Klasa 7a znalazła się wśród 20 najlepszych zespołów siódmoklasistów w kraju.
 
Wierzymy, że udział w konkursie był dla uczniów wartościowym doświadczeniem, dzięki któremu mogli sprawdzić swoje możliwości, nauczyć się wielu nowych rzeczy i jeszcze bardziej zmotywować się do nauki języków obcych.
 
Życzymy uczniom przyjemnego korzystania z aplikacji WocaBee do końca roku szkolnego. Zachęcamy do wypróbowania wszystkich modułów – nie tylko pakietów słówek, ale także pisówek, gier, konwersacji AI, w tym roleplay, oraz opowiadań AI.
 
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy Uczniom oraz ich Rodzicom.